Poznań

Punkt Sporny

TEAM POWER – nowe metody angażowania i pobudzania innowacyjności

REJESTRACJA I CENY

piątek 20.10.2017

W dobie ciągłej zmienności i nieprzewidywalności rynków, mit kompletnego przywódcy stracił rację bytu na rzecz zdolności do współpracy i gotowości do ciągłej nauki, obejmującej nie tylko liderów, ale też menedżerów i pracowników firmy. Zarządzanie zespołem wymaga bycia elastycznym, gotowym na dynamiczne zmiany oraz różne oczekiwania pracowników. Podczas spotkania pokażemy, jak wykrzesać „team spirit” i pobudzić ludzi do szukania innowacyjnych rozwiązań. Będziecie z nami?

CZĘŚĆ I


08:30-09:00

Rejestracja & poranna kawa & networking

09:00-09:05

Powitanie i wprowadzenie do tematu | Joanna Pietrzak & Magda Garstka, Studio Wiedzy

9:05-9:40

Nowoczesne formy szkoleń – e-learning, mobile learning, social learning

W biznesie słowo constans nie istnieje. Jak zatem odnieść sukces w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu rynkowym? Konieczny jest rozwój, którego wsparciem mogą być innowacyjne formy szkoleń. Formy tak multimedialne jak dzisiejsze społeczeństwo. Uczestnicy nie akceptują już szkoleń polegających na słuchaniu i przyswajaniu – tego typu podejście często powodują znudzenie i  frustrację. Nacisk powinno się kłaść się na ”uczenie się przez doświadczanie”, które toruje drogę analizie i refleksji.

9:40-10:20

Humor i integracja - czyli jak nieszablonowo zaangażować zespół.

Statystyczny Polak przepracowuje w skali roku średnio 1963 godziny. W branży IT głównie w obrębie biura. Jak sprawić by czas ten nie był monotonny, a co za tym idzie stracony? Jak nieszablonowo i niskokosztowo wpłynąć na zaangażowanie pracowników? O tym opowiem w mojej prezentacji.

Maciej Fedorów

HR&EB Manager w Merixstudio
W świecie IT poszukuje talentów, którzy swoimi umiejętnościami wesprzeć mogą działania firmy. Nie zapomina przy tym o potrzebach i problemach członków zespołu, dbając o to by ich poziom zadowolenia z pracy był jak najwyższy. Współtworzy działania Employer Brandingowe kreując wizerunek Merixstudio jako miejsca przyjaznego pracownikom. Prywatnie wielbiciel buldogów francuskich i niezależnego kina.

10:20-10:35

Przerwa kawowa & networking

10:35-11:15

JAK DOBRE STORY MOŻE ZAINSPIROWAĆ I ZAANGAŻOWAĆ ZESPÓŁ? Storytelling for HR Leaders

Dlaczego historia jest lepsza od innych form przekazu? Jak skutecznie przekonywać ludzi do siebie i swoich pomysłów, budować mocne relacje, pozycję i autorytet, zmieniać sposób myślenia, inspirować do działania z pełnym zaangażowaniem? Jak wykorzystać storytelling do lepszego poznania kandydatów do pracy, by uniknać szybkiego rozczarowania? Co możesz zrobić, aby skutecznie wykorzystywać storytelling i inne techniki pracy ze story do w/w celów?

Darek Dobrzyniecki

Przedsiębiorca, business developer, konsultant, trener. Partner Zarządzający / Wiceprezes Zarządu w Persona GLOBAL Polska.

Na co dzień zajmuje się albo projektowaniem i wdrażaniem zmian uwarunkowań systemowych oraz postaw, zachowań i nawyków pracowników (przede wszystkim menedżerów), mających na celu rozwój efektywności i wydajności biznesu klientów, albo rozwijaniem któregoś z własnych projektów biznesowych. Specjalizuje się w obszarach sprzedaży, zarządzania sprzedażą, a także przywództwa, skuteczności menedżerskiej i zarządzania zmianą.

Inspirują go zarówno szaleni naukowcy, odważnie łamiący status quo, charyzmatyczni przywódcy, skuteczni menedżerowie, wybitni przedsiębiorcy, filozofowie integralni, mistycy, żołnierze jednostek specjalnych i ich dowódcy, sportowcy oraz dzieci, wiecznie ciekawe świata i innych ludzi.

Pasjonuje się holistycznym podejściem do człowieka, w tym psychologią integralną, wpływem myślenia oraz sposobu odżywiania na życie i zdrowie, kuchnią wegetariańską, jogą, żeglarstwem a ostatnio także bieganiem.

Prywatnie szczęśliwy, spełniony mężczyzna. Na ścieżce swojego rozwoju wspierany przez życiową i biznesową partnerkę oraz dwójkę dzieci, których obecność zachęca niemal każdego dnia do zadawania sobie fundamentalnych pytań.

11:15-11:30

Przerwa kawowa & networking

11:30-12:05

Design Thinking – HR-owiec jako architekt doświadczeń

Design Thinking przesuwa uważność HR poza excel, procedury i formalności. W centrum uwagi pojawia się doświadczenie. Design thinking jest w stanie zrewolucjonizować niemal każdy etap cyklu życia pracownika - selekcji, szkoleń, oceny, przyczyniając się jednocześnie do zadowolenia pracowników, zwiększonej produktywności i czystej przyjemności z pracy. Podobnie jak firmy nieustannie pracują nad tym, jak poprawić doświadczenia konsumenckie i sprawić by ich produkty wyróżniały się na tle konkurencji, HR może projektować doświadczenia pracowników na podobnych zasadach. Może stać się firmowy trendsetterem wzmacniającym możliwości projektowe w całej organizacji.

11:20-11:35

Przerwa kawowa & networking

12:05-12:15

Candidate experience zaczyna się na... Gowork.pl?

12:15-12:20

Zakończenie I CZĘŚCI

CZĘŚĆ II - WARSZTATY


12:20-13:00

Lunch dla uczestników mini-warsztatów

13:00-16:00

Grywalizacja – szkolenie przez doświadczenie

Szkolenia często nazywane są inwestycją. Czy na pewno? Warto zastanowić się nad tym, czy dotychczasowa forma szkoleń w postaci wykładów odpowiada dynamice dzisiejszego biznesu. W praktyce często jest bowiem tak, że pracownicy wysłani na szkolenie, zamiast chłonąć wiedzę, są sfrustrowani nużącym przebiegiem szkolenia albo przeglądają social media w telefonie. Na szczęście istnieje sposób, by temu zaradzić. Grywalizacja to sposób na zaimplementowanie „frajdy” do nauki, sposób na zaangażowanie i wywołaniu efektu WOW wśród naszych pracowników.

Porozmawiamy m.in. o:

- mechanizmach gier – zmiany postaw i zachowań
- od grywalizacji do zaangażowania – jak umiejętnie nagradzać?
- planowaniu strategii grywalizacji – przegląd dobrych (i złych) praktyk

PARTNERZY

inline-title
Aktualności
  • RAPORT #TrendyHR_2017

    Dowiedz się, jakie są potrzeby społeczności profesjonalistów HR w Polsce! http://www.hrnews.pl/Trendy-HR-2017.aspx

  • x