Poznań

Restauracja Punkt Sporny

Focus na HR-owca – nowe kompetencje, role i wyzwania

REJESTRACJA I CENY

Promujemy ideę „otwartej agendy” – chcemy, aby wydarzenie odpowiadało Waszym oczekiwaniom
i potrzebom. Zachęcamy do zgłaszania swoich tematów i case’ów oraz zadawania pytań naszym prelegentom – odpowiedzi padną na śniadaniu!

KONTAKT

środa 21.11.2018

Dynamicznie zmieniający się rynek pracy oraz wciąż namnażające się wyzwania sprawiają,  że HR-owcy nie mogą narzekać na brak adrenaliny w swojej codziennej pracy. Wręcz przeciwnie – ich rola jest bardziej interdyscyplinarna niż jeszcze 10 lat temu. Nasze wydarzenie pozwoli przejrzeć się Wam – osobom odpowiedzialnym za najcenniejszy kapitał firmy – w branżowym lustrze.

CZĘŚĆ I


08:30-09:00

Rejestracja & poranna kawa & networking

09:00-09:05

Powitanie i wprowadzenie do tematu | Joanna Pietrzak & Magda Garstka, Studio Wiedzy

09:05 – 09:35

Jak zostać HR-owcem i nie dać się zwariować?

- ewolucja roli HR-owca - osobista perspektywa,
- unikalne umiejętności HR-owca i jaki wpływ na nie mają nowoczesne technologie?
- autorski "dekalog" HR-owca - w tym jak nie zwariować w tak szybko zmieniającym się świecie.

Anna Rozborska - Wood

Krakowianka z wyboru, góralka z krwi i kości (pochodzi z Żywca). Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego (Zarządzanie Firmą) oraz Uniwersytetu Ekonomicznego (Zarządzanie i Doradztwo Personalne). Pasję do HR-ów poczuła już na samym początku studiów i jest jej wierna do dzisiaj. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w obszarze Human Resources, w tym ponad 10 lat pracy na stanowiskach kierowniczych w międzynarodowych korporacjach, a także kilkuletni staż w mniejszych, polskich organizacjach w roli HR Managera/Dyrektora ds. Personalnych. Obecnie odpowiada za sprawy personalne w firmie HATIMERIA (branża IT, e-commerce). Prywatnie dumna mama 6-letniej córeczki oraz szczęśliwa żona. W wolnych chwilach poza czasem z rodziną i przyjaciółmi lubi teatr, dobrą książkę (koniecznie z kawą w tle), spontaniczne wypady nad ukochany Bałtyk, a także ruch (narty, pływanie, od niedawna bieganie). Lubi ludzi, co bardzo pomaga - i w życiu, i w pracy :)

Zapraszam na mój

09:35 – 10:05

"Ludzie to nie zasoby ludzkie” – 10 Trendów w zarządzaniu i przewodzeniu ludźmi w dobie rewolucji cyfrowej

Podczas wystąpienia Marta Szeszko odpowie m.in. na pytania:
- Dlaczego Zasoby Ludzie są Passe?
- Za co jestem wdzięczny Millenialsom (i ich rodzicom)?
- Jak firma Google zmienia paradygmat przywództwa?
- Dlaczego szef Innowacji Wiessmana nie lata samolotem?
- Czy Turkus ma sens?

Marta Szeszko

jest absolwentką Wydziału Psychologii oraz Wydziału Neofilologii (kierunek Iberystyka) Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła również studia podyplomowe Coaching profesjonalny w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
W 2012 roku uzyskała certyfikat International Coach ICC.

Doświadczenie w dziedzinie HR zdobywała jako konsultant w firmie HRK SA oraz pracując w Departamencie Polityki Personalnej Polskiej Telefonii Cyfrowej – obecnie T-mobile.
Odpowiadała za szereg działań z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, uczestniczyła w tworzeniu i wdrażaniu korporacyjnych programów rozwojowych. Brała udział w wielu projektach doradczych dla firm z różnych branż oraz realizowała projekty rekrutacyjne na różnych poziomach, w tym na stanowiska menedżerskie wyższego szczebla.

Od 2008 roku pracuje w Extended DISC Polska, gdzie odpowiada za kontakty z kluczowymi klientami, koordynuje projekty oraz prowadzi konsultacje, warsztaty oraz szkolenia certyfikacyjne.

Zapraszam na mój

10:05-10:25

Przerwa kawowa & przekąskowa

10:25 – 10:55

Narzędzia w służbie HR – jak optymalizować i oszczędzać?

Dowiesz się:
- jak wykorzystywać co jest dostępne do tego aby być bardziej efektywnym?
- ESN – jak w praktyce wpływa na organizację?
- jak cyfryzacja zmienia rolę HR-owca?

Piotr Pszczółkowski

Konsultant merytoryczny specjalizujący się w optymalizacji procesów HR w organizacjach. Od ponad dziesięciu lat wdraża systemy informatyczne w obszarze HR. Prowadzi szkolenia i warsztaty. Ukończył dwa fakultety. Pierwszy z zakresu politologii, drugi z zakresu prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Jest absolwentem dwuletniego studium pedagogicznego z zakresu andragogiki osób dorosłych na Uniwersytecie Gdańskim uzyskując uprawnienia edukacyjne. Wykładowca na Szkole Głównej Handlowej i innych uczelniach. Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia HR Biznes Partnerów, Członek Zarządu Human Resources Cluster. Członek Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami,. Autor wielu publikacji i artykułów. Posiada Eurotrainer's certificate - certyfikat w ramach dwuletniego kursu metodycznego organizowanego przy Komisji Europejskiej UE. Akredytowany konsultant Insights.

Zapraszam na mój

Ireneusz Czarnowski

Nauczyciel akademicki, samodzielny pracownik naukowy. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na rozwiązywaniu problemów sztucznej inteligencji. W szczególności jego badania dotyczą sieci neuronowych, algorytmów ewolucyjnych i uczenia maszynowego oraz zastosowań metod sztucznej inteligencji w analizie danych. Jest autorem ponad 100 publikacji, w tym prac opublikowanych w renomowanych czasopismach naukowych. Kierował oraz brał udział w kilku projektach badawczych. Członek komitetów naukowych międzynarodowych konferencji oraz międzynarodowych organizacji naukowych. Jest sekretarzem Polskiego Oddziału Stowarzyszenia IEEE SMC. Od lat współpracuje z Brytyjskim Towarzystwem Informatycznym.
Od roku 1998 związany z Akademią Morską w Gdyni, początkowo jako asystent, następnie adiunkt, a obecnie jako profesor nadzwyczajny w Katedrze Systemów Informacyjnych. Jest członkiem Senatu Akademii Morskiej w Gdyni. Od roku 2016 pełni funkcję Prorektora ds. Nauki Akademii Morskiej w Gdyni.

Zapraszam na mój

10:55 – 11:25

SOCIAL MEDIA W SŁUŻBIE MARKI OSOBISTEJ

Dowiesz się m.in.:
- czym jest marka osobista i jakie korzyści może przynieść rekruterowi/ HR-owcowi
- jak wygląda kompleksowa strategia tworzenia marki osobistej?
- jak prowadzić działania na Linkedinie, Facebooku i Twitterze?
- jak odpowiadać na negatywne komentarze kandydatów i pracowników w sieci?

Krystian Dryniak

Współzałożyciel i współwłaściciel agencji interaktywnej Social Media London Style Sp. z o.o. oraz Software House Wise Guys sp. z o.o. specjalizującym się m.in. w rekrutacji specjalistów IT. W sektorze mediów interaktywnych działa od 2005 r. Ekspert w dziedzinie zarządzania wizerunkiem firm w sferze digital oraz employer brandingu online. Wykładowca Collegium da Vinci w Poznaniu. Trener w Social Media Academy. Pasjonat nowych technologii i mediów. Doradzał w zakresie social media, recruitment 2.0, employer branding m.in.: Allegro, Gi Group, Citibank, Aon Hewitt, CBRE, Ernst&Young, UBS, Magazyn BRIEF, Polskie Koleje Linowe.

Zapraszam na mój

11:25-11:40

Przerwa kawowa & przekąskowa

11:40-12:10

HR i komunikacja – „resources” w drodze do „relations”

Dowiesz się:
- w którym miejscu w strukturze firmy najlepiej czuje się komunikacja wewnętrzna?
- jak pokonywać bariery w komunikacji „dół-góra, góra-dół"?
- jak wdrożyć skuteczne praktyki efektywnej komunikacji?

Łukasz Jarota

Z wykształcenia psycholog, absolwent studiów MBA, ekspert ds. budowania wizerunku pracodawcy, certyfikowany trener i konsultant HR/EB. Od ponad 10 lat merytorycznie zaangażowany w działania wpływające na poprawę kondycji polskiego HR-u w ramach Studio Wiedzy Sp. z o.o. Jest właścicielem GrowHR – agencji realizującej projekty employer brandingowe dla takich firm jak Burger King, DHL Express, Play, Valeo, BP, Electrolux, CRH czy Mars. Jest pomysłodawcą projektu Brunch EB – spotkań typu think tank dla specjalistów odpowiedzialnych za budowanie marki swojej firmy jako dobrego pracodawcy. Kreator i Dyrektor Programowy oraz trener w ramach projektu „Employer Brand Leaders Training”. Współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia HRBP. Wykładowca w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu (Employer Branding).

Zapraszam na mój

12:10-12:40

AGILE A ROLA HR-OWCA

Dowiesz się:
- jakie są fakty i mity – czym tak naprawdę jest zwinność?
- czym jest samoorganizacja i co oznacza dla firmy?
- jakie narzędzia mogą wesprzeć HR-owca w transformacji?

Andrzej Zińczuk

Jest entuzjastą i gorącym zwolennikiem wykorzystywania metodyk zwinnych przy prowadzeniu projektów, szczególnie IT. Zajmował się wytwarzaniem i rozwijaniem systemów w branży telekomunikacyjnej. W swojej karierze pełnił role związane zarówno z procesem wytwarzania oprogramowania (deweloper i architekt) jak i prowadził i zarządzał rozwojem produktów (project manager i product owner). Jego przygoda z agile rozpoczęła się w 2010 roku, podczas poszukiwań bardziej efektywnych sposobów realizacji projektów dla swoich Klientów. Od tamtej pory zawodowo zajmuje się usprawnianiem pracy zespołów deweloperskich. Ostatnie 3 lata to okres zarówno pracy bezpośredniej z zespołami jak i kadrą menedżerską średniego i wysokiego szczebla w PayU. Opracowywał i prowadził transformacje, pomagał w adaptacji struktur organizacyjnych do wspierania nowych strategii i kierunków działań firmy. Na co dzień odpowiada za rozwój Scrum Masterów i zespołów deweloperskich w znajomości i stosowaniu metod zwinnych. Dba o poprawę kanałów komunikacyjnych w organizacji, by zapewnić efektywniejszy przepływ informacji.

Zapraszam na mój

12:40 - 12:45

Zakończenie & losowanie nagród

CZĘŚĆ II - WARSZTATY


12:45-13:15

Przerwa przekąskowa & networkingowa (dla uczestników mini-warsztatów)

13:15 - 16:15

MINI-WARSZTATY: ZWINNE ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI HR - JAKIE KORZYŚCI ZE STOSOWANIA AGILE MOGĄ CZERPAĆ HR-OWCY?

W trakcie mini-warsztatów uczestnicy:

- poznają podstawy metody Scrum
- poznają charakterystykę dobrze współpracujących zespołów zwinnych
- doświadczą znaczenia przyrostowego wytwarzania produktów dla czytelności i przejrzystości prac
- zrozumieją wpływ tradycyjnych systemów zarządzania na proces kreatywnego rozwiązywania problemów

Andrzej Zińczuk

Jest entuzjastą i gorącym zwolennikiem wykorzystywania metodyk zwinnych przy prowadzeniu projektów, szczególnie IT. Zajmował się wytwarzaniem i rozwijaniem systemów w branży telekomunikacyjnej. W swojej karierze pełnił role związane zarówno z procesem wytwarzania oprogramowania (deweloper i architekt) jak i prowadził i zarządzał rozwojem produktów (project manager i product owner). Jego przygoda z agile rozpoczęła się w 2010 roku, podczas poszukiwań bardziej efektywnych sposobów realizacji projektów dla swoich Klientów. Od tamtej pory zawodowo zajmuje się usprawnianiem pracy zespołów deweloperskich. Ostatnie 3 lata to okres zarówno pracy bezpośredniej z zespołami jak i kadrą menedżerską średniego i wysokiego szczebla w PayU. Opracowywał i prowadził transformacje, pomagał w adaptacji struktur organizacyjnych do wspierania nowych strategii i kierunków działań firmy. Na co dzień odpowiada za rozwój Scrum Masterów i zespołów deweloperskich w znajomości i stosowaniu metod zwinnych. Dba o poprawę kanałów komunikacyjnych w organizacji, by zapewnić efektywniejszy przepływ informacji.

Zapraszam na mój

PARTNERZY

inline-title
x